Müslüman gençlerden facebook’a alternatif Millatfacebook.com

Aşağa gitmek

Müslüman gençlerden facebook’a alternatif Millatfacebook.com

Mesaj  HaArP Bir Perş. Haz. 03, 2010 8:41 pm

Müslüman gençlerden facebook’a alternatif
Hz. Muhammed'e hakaret amacıyla karikatür yarışması düzenleyen kullanıcıları siteden atmayan Facebook'a alternatif bir site kuruldu.
Cumartesi, 29 Mayıs 2010 13:54
Mucahid Yıldız / Dünya Bülteni/ Almanya

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Hz. Peygamberimize hakaret maksadıyla bir karikatür yarışması başlatanlara imkan veren facebook’a karşı Pakistan’lı Müslüman gençler aynı görünümde mahalli bir internet sayfası geliştirdiler. Facebook görünümündeki sanal ağ sayfası [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] birkaç hafta içinde facebook’un tüm fonksiyonlarını içeren bir şekilde hizmete başlayacak. Bilgisayar programlayıcısı altı Müslüman gencin geliştirdiği ve Salı günü ziyarete açtıkları Millatfacebook, Urdu dilinde yayınlanan Pakistan’ın ilk sosyal ağı olma özelliğini taşıyor. Müslüman Millet anlamını taşıyan Millat’ın yapımcıları Müslümanlar arasında iletişimi sağlayacak internet sayfasına iyi niyetli olmak şartıyla başka dinlerden insanların da katılabileceklerini söyledi.

Facebook’ta bir süre önce ‘Everyone Draw Mohammed Day’ (Herkes Muhammed’i çiziyor günü’ başlığıyla başlatılan kampanya üzerine birçok İslam ülkesinde yürüyüş ve protestolarla tepki gösterilmiş, Pakistan’da da tamamen kapatılmıştı. Ayrıca youtube da Pakistan’da yasaklanmış, ancak daha sonra kısmen yeniden açılmıştı.

İSANLIĞA SAYGI ŞARTIYLA ÜYE OLABİLİNİYOR

Millatfacebook, facebook’a benzer bir şekilde üye kullanıcılarına yorum yapmaları, resim ve video yüklemeleri için imkan veriyor. Ayrıca chat imkanı, haberler ve tartışma forumları da sunuyor. Millatfacebook’u kullanmak isteyenler üç önemli şartı yerine getirmek zorunda. İnsanlığa saygı duymak, tüm insanların inançlarını ve kişileri aşağılayarak hakaret etmemek.

Millatfacebook’un İngilizce versiyonuna ilk üç günde çoğunluğu gençlerden ve eğitimli 4000 kişi üye oldu. Ancak daha önce yaygınlaşarak yüzbinlerce üyesi olan orijinal facebook’a yetişebilmek için Millatfacebook’un epeyce bir zamana ihtiyacı var. Zira halen tüm protestolara rağmen en az 2 Milyon Pakistan’lı eski facebook’a devam ediyor.

AFP haber ajansına konuşan Millatfacebook yapımcıları, herşeye rağmen facebook’a dinimize ve Peygamberimize istediği gibi hakaret edemeyeceğini, kendilerinin rakip olarak karşı durduklarını ve dünyanın en büyük İslami sosyal ağı olmak istediklerini söylediler.
HaArP
HaArP
Admin

Mesaj Sayısı : 378
Kayıt tarihi : 28/05/10

http://haarp.yours.tv

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz